Jump to content
Sign in to follow this  
@Li3N

Jom, Mari Kita Berbahasa Melayu!!!

Recommended Posts

saya tahu mana ada jual mc.. nilai sini ada.. kawan saya selalu pergi beli.. tapi saya tak tau jual berapa riggit la.. haha..

rm20....hemmm~~~masih ada lagi ka doctor yg jual mc pada org yg tak sakit.  dry.gif tolong beri saya nama dan tempat di mana doktor tu berada~~~

tak perlu... hanya beritahu doktor, kamu sakit kepala... kerana sakit kepala tak dapat periksa punya.... dan kamu beritahu dia kamu tak dapat pergi kerja.. doktor akan beri ubat dan mc la... ubat untuk sakit kepala hanya lebih kurang RM20 sahaja.. tongue.gif (biasa guna semasa belaja di kolej masa dulu)

kalau nak panas cepat, boleh peluk saya tongue.gif

Eh, masih tak putus asa lagi dengan kempen memeluk dia. doh.gif

aku taknak peluk cipan..

jadi awak nak peluk siapa??

aku taknak peluk cipan..

cipan? aku ingatkan orang tak beradab sahaja yang pakai perkataan ini, kalau masa aku bebudak dulu, aku marah gak, tapi sekarang dah besar panjang, malas aku nak naik api.. wink.gif

apa tu cipan?

cipan is tenuk..is a type of animal smile.gif hmm, not sure what william was so mad abt ..just an animal wor?

*blurr*

cipan tu tenuk kan?~~dia binatang tu ada belalai macam gajah tapi badan dia macam badak...emmmmm~~tenuk tak makan daging cuma makan tumbuh-tumbuhan je...badan dia cuma dua warna belang putih dan hitam je..

cipan tu tenuk kan?~~dia binatang tu ada belalai macam gajah tapi badan dia macam badak...emmmmm~~tenuk tak makan daging cuma makan tumbuh-tumbuhan je...badan dia cuma dua warna belang putih dan hitam je..

tula..tah kenapa sampai william nampak bengang sangat sampai perli aku "orang tak beradab sahaja yang pakai perkataan ini"..dia ingat dia beradab sangatlah kot? mangkuk ayun.

ko nak tau apsal aku marah sangat? mungkin aku tak beradab, tapi kau pun jangan la dok ingat engko tu bagus sangat..nih, mari sini pakcik bagitau kat hang. selain daripada tenuk, menatang yang ko panggil cipan tu...perkataan cipan kini digunakan oleh sesetengah rakan2 melayu pakcik disini menggantikan perkataan 'cipap', perkataan mencarut. tau apeke benda menatang cipap tu? cipap=puki=cipan...mana pakcik tak marah. kat sini pakcik dok panggil tenuk, tak pernah lak pak cik panggil cipan cipan... sebab perkataan cipan tu ada maksud lain.

tau apeke benda menatang cipap tu? cipap=puki=cipan...

ewwwwwwww~~~ ye ke william?!!~~~ tak pernah dengar pun perkataan tu ada makna lain.....hemmmm~~~ tapi ini mungkin semuanya salah faham kut....takpe2 sekarang semua dah tau dan yg lain cubalah elakkan guna perkataan "cipan" tu yek?~~~ biggrin.gif

tak pe lah bang william....tak kira cipap ke cipan....bang astro kan dah cakap binatang...kalau cipan ada maksud binatang, jadi biarkanlah....bukan masalah besar.......

tapi sekarang baru saya tahu apa it cipan dan cipap.....hehe...terima kasih bang william dan bang astro biggrin.gif

ehhh~~ tapi kan berlyn...cuma di tempat william saja mereka andaikan cipan=cipap~~~ kat mana2 pun kebanyakkanye orang andaikan cipan tu binatang = tapir=tenuk....soooo ini baru aje saya dapat tahu dari william kat tempat dia mereka anggap cipan tu ada makna mencarut..ishhh tak patut betul mereka tu.... huh.gif

ya lah....tapi mungkin ini 'slang' tempat tu..........bila kita malas nak sebut satu kata, jadi tukar bunyi lah...

aku bosan sampai nak gila la sekarang

ko nak tau apsal aku marah sangat? mungkin aku tak beradab, tapi kau pun jangan la dok ingat engko tu bagus sangat..nih, mari sini pakcik bagitau kat hang. selain daripada tenuk, menatang yang ko panggil cipan tu...perkataan cipan kini digunakan oleh sesetengah rakan2 melayu pakcik disini menggantikan perkataan 'cipap', perkataan mencarut. tau apeke benda menatang cipap tu? cipap=puki=cipan...mana pakcik tak marah. kat sini pakcik dok panggil tenuk, tak pernah lak pak cik panggil cipan cipan... sebab perkataan cipan tu ada maksud lain.

ko nak tau apsal aku marah sangat? mungkin aku tak beradab, tapi kau pun jangan la dok ingat engko tu bagus sangat..

ops..aku rasa u salah paham..i tak mau carik pasal dgn sesiapa ok? ok, yg pertama...bila masa aku cakap aku baguih sangat? cubalah selak laman kat MYB nie, ke lubang cacing pun takkan ko dapat cari punya bukti yg aku ada cakap aku baguih sgt.

nih, mari sini pakcik bagitau kat hang. selain daripada tenuk, menatang yang ko panggil cipan tu...perkataan cipan kini digunakan oleh sesetengah rakan2 melayu pakcik disini menggantikan perkataan 'cipap', perkataan mencarut. tau apeke benda menatang cipap tu? cipap=puki=cipan...mana pakcik tak marah. kat sini pakcik dok panggil tenuk, tak pernah lak pak cik panggil cipan cipan... sebab perkataan cipan tu ada maksud lain.

ok, saudara dari daerah mana? kemungkinan besar bahasa yg mereka gunakan itu ialah slanga rekaan sendiri dan tiada bukti rasmi dalam kamus atau slanga rasmi di negeri atau daerah lain yg menyatakan cipan itu adalah cipap. Yg saya tak puas hati kenapa saudara william putar belitkan kenyataan saya? Kenyataan saya adalah ringkas dan mudah..cuba lihat berapa ayat yang saya susun? Pembaca lain seperti otaichi yg berbangsa melayu sendiri pun tidak berasa tersinggung dengan kenyataan saya kerana saya berasa saudari otaichi yg lebih melayu daripada kita semua sedar bahawa kenyataan saya adalah gurauan semata-mata dan tidak bertujuan untuk menyinggung mana mana pihak. Yg saya tidak faham, adakah ayat saya itu disusun dengan kandungan yang provokatif kepada setengah-setengah pihak? Cuba renungkan. Saya harap saudara jangan membuat andaian yg membuta tuli sekiranya saudara tidak faham apa yang saya cuba maksudkan..Saya bukanlah tuli dan bacul sehingga menjejaskan maruah sendiri dihadapan khalayak ramai yang rata rata majoritinya wanita yang sangat saya hormati. Kelucahan yang melampau sebegitu tidak pernah terlintas dalam fikiran saya untuk diinterpretasikan di forum ini dengan tujuan merendah-rendahkan martabat wanita atau mendapat publisiti murah! Tidak mungkin sekali!

Saya tidak mengenali saudara dengan rapat, oleh itu saya tidak salahkan saudara sekiranya anda tidak memahami maksud saya. Tapi apa yang saya minta, tolonglah jangan putar belitkan suatu kenyataan yang mudah kepada suatu provokasi yang boleh menyebabkan perpecahan di forum ini. apa pun, saya mohon ampun dan maaf sekiranya kenyataan ini menyinggung mana-mana pihak. sekian